Meie blogi uudised

Mis on küpsised?

Sellel veebisaidil kasutatakse küpsiseid teenuste pakkumiseks, reklaami isikupärastamiseks ja liikluse analüüsimiseks. Küpsis on väike kogus andmeid, mis saadetakse serverist brauserile HTTP-protokolli kaudu. Andmed talletatakse küpsistena kasutaja arvutis. Seejärel saadetakse need andmed brauserist uuesti serverile, kui saiti uuesti külastatakse.

Kuidas küpsised töötavad?

Küpsiseid kasutatakse tavaliselt kasutajate eristamiseks, nende abil talletatakse e-poes „ostukorvi“ sisu, kasutaja eelistused jne. Tehniliselt on tegu mitme koodiga, mille kohaselt brauseri kaudu teavet kogutakse ja saadetakse meie käitumisega seotud teave uuesti asjakohasele serverile. Küpsistes on teave selle kohta, kui kaua neid brauseris hoitakse (ühest korrast kuni mitme aastani).

Miks me küpsiseid kasutame?

Funktsionaalsed küpsised – vajalike küpsiste abil tehakse veebisait kasutatavaks, lubades sellised põhifunktsioonid nagu näiteks lehel liikumine ja juurdepääs veebisaidi turvatud osadele. Nende küpsisteta ei saa veebisait õigesti töötada.

Analüütilised küpsised - statistikaküpsiste abil püüab veebisaidi omanik mõista, kuidas külastajad veebisaiti kasutavad. Neid kogutakse anonüümselt ja need on abiks veebisaidi täiustamisel.

Eelistuste küpsised – eelistuste küpsised võimaldavad veebisaidil talletada teabe, mille abil muudetaks veebisaidi käitumist ja ilmet. Näiteks on teie eelistatud keel või piirkond, kus asute.

Turundusküpsised – turundusküpsiste abil jälgitakse veebisaidi külastajaid ja andmeid kasutatakse reklaamipartnerite tingimuste kohaselt. Need ettevõtted võivad andmeid kasutada asjakohaseks ja isikupärastatud reklaamiks. Sellist liiki reklaami korral kasutame allpool loetletud teenuseid, kus kasutajad segmenditakse sarnaste omaduste põhjal. Neid andmeid pole võimalik kindla inimesega siduda.

Muud küpsised - need on selge eesmärgita küpsised või failid, mida veel liigitame